Przewlekłe zmęczenie i senność oraz uczucie mrowienia i zimnych stóp

Dobry wieczor. Mam na imie Marcin 25lat. Od 2lat doskwiera mi ciagle zmeczenie, sennosc...brak checi do wszystkiego. Gdyby tego bylo malo, od jakiegos czasu zaczalem miec problemy ze stopami. Uczucie zimna i mrowienie. W ostatnim czasie obszar objawow rozciagnal sie z samych stop na dalsze czesci nog, obecnie do kolan. Czy jest to oznaka czegos powaznego? Co moglbym robic by temu przeciwdzialac? Nie bede ukrywal, ale martwi mnie obecna sytuacja.. Z gory dziekuje za wiadomosc zwrotna.

Piotr Jurczyk

Witam. Pana objawy mogą być oznaką depresji, ale najpierw należy wykluczyć najczęstsze schorzenia somatyczne - wykonać podstawowe badania krwi i moczu + poziomy wapnia i magnezu, a następnie udać się do neurologa w celu wykonania badania fizykalnego. Neurolog ustali, czy istnieje potrzeba diagnostyki nerwów obwodowych. Jednocześnie, ze względu na prawdopodobieństwo depresji, należy zasięgnąć rady psychiatry lub psychologa. Pozdrawiam.