Przewlekły ból kręgosłupa i mięśni pośladków u 25-latka

Dzień dobry, Mam 25 lat i od kilku już lat w mniejszym lub większym stopniu przeszkadza mi w życiu ból kręgosłupa a właściwie mięśni wokół kręgosłupa i mięśni pośladków. Ból odczuwam praktycznie cały czas, najbardziej jednak po wstaniu z łóżka. Nachylenie w przód stojąc także sprawia mi duży ból. Co powinienem z tym zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do rehabilitanta aby wdrożyć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające mięśnie przykręgoslupowe.