Przewlekły i uciążliwy kaszel oraz wynik RTG płuc

Witam. Moja mama, lat 65, odebrała wynik badania. Mama cierpi na b. uciążliwy kaszel. Proszę o wyjaśnienie i poradę odnośnie leczenia. Dziękuje z góry za pomoc. "Przepona o policyklicznych zarysach. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Pola płucne w częściach dolnych o wzmożonym rysunku okołooskrzelowym. Sylwetka serca wielkości granicznej, ze zrostami u podstawy, wnęki naczyniowe. W ścianie łuku aorty piersiowej zwapnienie."

Wynik rtg może swiadczyc o przewlekłym stanie zapalnym , a takze o zmianach pozapalnych . Nalezy zinterpretowac ten wynik łącznie z wywiadem i badaniem chorej , mozna zastanowic sie nad konsultacją pulmonologiczną