Przewlekły kaszel

Kaszel, który mnie męczy trwa długo. Robiłam wszystkie badania i nic, tabletki, inhalatory, klinika solna, nic nie pomaga. Ostatnie 3 tygodnie kaszel wrócił i pokazała się krew z flegmą, nie jest to mocne zabarwienie, ale jest. Nie wiem co mam myśleć, proszę o poradę. Halina

Lek. Marta Hat

Witam! Opis, który Pani przedstawia jest za mało precyzyjny, aby postawić diagnozę lub udzielić szerszych wskazówek na temat postępowania. Istotne byłoby, aby doprecyzować wywiad (jak długo trwa kaszel, jaki jest jego charakter, w jakich sytuacjach się pojawia/nasila, a w jakich ustępuje, czy zażywa Pani na stałe jakieś leki). Ważne jest jakie badania dotychczas Pani robiła i jakie są ich wyniki (pod uwagę należy wziąć rtg klatki piersiowej, tomografię komputerową, bronchoskopię, badania w kierunku gruźlicy). Należy być w stałej kontroli lekarskiej i co jakiś czas powtarzać badania, ponieważ mogło się zdarzyć tak, że w poprzednich wynik nie być jeszcze adekwatny do diagnozy). Pozdrawiam serdecznie!