Przewlekły kaszel a RTG klatki piersiowej
Witam! Moje Pytanie dotyczy RTG Klatki piersiowej. W dniu 29.10.2014 I RTG : widoczne pola płucne o nieco wzmożonym rysunku naczyniowym okołownękowym ,poza tym bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w normie. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. RTG II- 17.02.2015- Pola płucne bez zmian ogniskowych. Wnęki płucne nieco szersze,naczyniowe. Sylwetka sercowo-naczyniowa w normie. Do tego przewlekły kaszel. Czy to coś poważnego, czy oba RTG opisują to samo, co dalej mam robić? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Oba rtg opisują te same zmiany, w zależności od innych Pani objawów wskazana dalsza diagnostyka. Kaszel może występować także w chorobach przeowdu pokarmowego, jak refluks.
Pozdrawiam