Przewlekły kaszel u dziecka od 1,5 miesiąca

Dzień dobry, córka od półtora m-ca kaszle, czterech lekarzy ją osłuchiwało w różnych odstępach czasu, w tym pulmunolog, osłuchowo czysta. Gardło czyste. Babcia dziewczynki mówi, że ja jako dziecko zdiagnozowany miałam przez docenta Rafińskiego z Poznania krup-mój kaszel brzmiał podobnie ponoć. Ja bardzo kaszlem córki się denerwuję, dziś rano od nadmiaru kaszlu zwymiotowała. Czy mają Państwo jakieś pomysły, skąd taki kaszel może się brać, co może być przyczyną, co robić?

Milena Lubowicz

Nie jestem w stanie Pani powiedzieć czy to może być krup, gdyż nie pisze Pani nic jaki jest to kaszel, kiedy się pojawia czy są jakieś dodatkowe objawy. Jest to jednak dość powszechna choroba wieku dziecięcego więc myślę, że zostałaby zdiagnozowana przez badających lekarzy. A może to alergia jest przyczyną dolegliwości?
Pozdrawiam