Przewlekły kaszel z odksztuszaniem zielono-żółtej gęstej plwociny
Witam. Mam 35 lat. Od 1,5 roku mam przewlekły kaszel z odksztuszaniem zielono- żółtej gęstej plwociny. kaszel pojawia się najczęściej podczas gwałtownej zmiany pozycji, w szczególności w leżeniu na plecach lub gdy pochylam się do przodu. dziś odebrałam wynik RTG. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie wyniku: Dyskretne zmiany bliznowate w szczycie prawego płuca. Miąższ płucny bez uchwytnych zmian ogniskowych. Jamy opłucnowe bez cech płynu. Bardzo dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
72 poziom zaufania
Właściwie wynik RTG jest prawidłowy. Nie ma zmian typu guz, zmian zapalnych czy płynu. Zmiany bliznowate nie tłumaczą Pani dolegliwości.
Pozdrawiam