Przewlekły katar u dziecka w otoczeniu psa

Witam moja 5 letnia Gabrysia ma ciągle katar, najsilniejszy w okresach linienia naszego psa, gdy pies jest po wizycie u fryzjera katar córeczki niemal znika. Gabrysia ma trzeci migdał i jest pod opieką laryngologa, pediatra uważa że ten katar jest przez migdał, będziemy go usuwać ale czy nie powinnam wykonać testów alergicznych? Jest tylko ten katar i brak innych objawów? Proszę o radę.

Witam, w przypadku podejrzenia choroby alergicznej należy zwrócić się do lekarza alergologa. Wykonanie testów alergicznych rozwieje Pani wątpliwości, czy faktycznie pies jest odpowiedzialny za katar u Pani dziecka. Pozdrawiam.

Naturalnie że może to być alergia na naskórek lub sierść psa ale równie dobrze na roztocza kurzu domowego które pies na sobie nosi. Proszę wykonać panel badan alergicznych ige swoiste z krwi. 20 alergenów wziewnych w jakimkolwiek laboratorium które je wykonuje. I należy zacząć dziecko leczyć lekiem przeciwhistaminowym jeśli wyniki będą dodatnie.