Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przewlekły katar u dziecka w otoczeniu psa

Witam moja 5 letnia Gabrysia ma ciągle katar, najsilniejszy w okresach linienia naszego psa, gdy pies jest po wizycie u fryzjera katar córeczki niemal znika. Gabrysia ma trzeci migdał i jest pod opieką laryngologa, pediatra uważa że ten katar jest przez migdał, będziemy go usuwać ale czy nie powinnam wykonać testów alergicznych? Jest tylko ten katar i brak innych objawów? Proszę o radę.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Witam, w przypadku podejrzenia choroby alergicznej należy zwrócić się do lekarza alergologa. Wykonanie testów alergicznych rozwieje Pani wątpliwości, czy faktycznie pies jest odpowiedzialny za katar u Pani dziecka. Pozdrawiam.

0

Naturalnie że może to być alergia na naskórek lub sierść psa ale równie dobrze na roztocza kurzu domowego które pies na sobie nosi. Proszę wykonać panel badan alergicznych ige swoiste z krwi. 20 alergenów wziewnych w jakimkolwiek laboratorium które je wykonuje. I należy zacząć dziecko leczyć lekiem przeciwhistaminowym jeśli wyniki będą dodatnie.

Specjalista alergologii i pediatrii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy