Przez 2 tygodnie piłem, teraz pojawiły się halucynacje - co robić?

Piłem około 2 tygodni. Od dwóch dni nie mogę spać, widzę postaci, robaki, czuję je jak po mnie chodzą. Jest coraz gorzej. Co mam robić? Dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Opisywane przez Pana objawy to najprawdopodobniej ostra halucynoza alkoholowa, która towarzyszy innym objawom zespołu abstynencyjnego (drżenia rąk, języka, pocenie się, nudności, wymioty, wzrost ciśnienia krwi i akcji serca, pobudzenie psychoruchowe lub osłabienie, bezsenność, czasem napady drgawkowe).

Charakterystyczne są omamy czuciowe (najczęściej w postaci chodzących po ciele robaków, jak u Pana), a najczęstsze omamy słuchowe (w postaci głosów komentujących lub nakazujących, zwykle o nieprzyjemnym charakterze). Oprócz tego mogą występować usystematyzowane urojenia, często o treści prześladowczej, omamy wzrokowe, niepokój, lęk i obniżenie nastroju.

Objawy mogą ustąpić samoistnie, jednak najczęściej wymaga intensywnego leczenia w warunkach szpitalnych. Najlepiej byłoby więc gdyby skontaktował się Pan ze specjalistą psychiatrą.
W związku z wystąpieniem takich objawów warto zastanowić się nad ilością spożywanego alkoholu i rozważyć leczenie w ośrodku leczenia uzależnień.

Pozdrawiam serdecznie!