Przez jaki okres czasu zmienia się poziom TSH?

Witam. Pod koniec sierpnia robiłam badania krwi na TSH wynik wyszedł 0,348. Wczoraj znowu zrobiłam te badania i wynik wyszedł 1,93. Czy jest możliwe że przez taki czas aż tak się zmienił poziom ? od czego zależy poziom TSH ?

TSH zmienia się stosunkowo wolno - np. po ok. 4-6 tygodniach należy sprawdzić TSH w przypadku włączenia czy zmiany dawki leku (L-tyroksyny). Takie wahania są jak najbardziej możliwe, zależą od czynności tarczycy (np. w chorobach autoimmunologicznych tarczycy mogą się istotnie wahać), przyjmowanych leków (np. sterydów, dopaminy, neuroleptyków, przeciwarytmicznych, zawierających jod itd), chorób towarzyszących. Zależą też od laboratorium, które je wykonuje. Pozdrawiam