Przeziębienie a słodzone leki

Witam. Czy osoba będąca na diecie może zwiększyć masę ciała przez : - witaminowe tabletki musujące (słodzone), - różne tabletki na gardło, syropki itd. (słodzone), - soki domowe, np. sok agrestowy, malinowy - baaardzo słodkie, - woda z miodem i cytryną, - mleko z miodem i czosnkiem? Jak często, o jakich porach i w jakich ilościach stosować bezpiecznie te środki, by nie odbiły się niekorzystnie na sylwetce? Chciałam też zapytać, czy jedząc na obiad np. bogracz, fasolkę po bretońsku, pierogi, kluski na parze i naleśniki oraz np. bułkę z pieczarkami lub knyszę wegetariańską można zwiększyć masę ciała, jeśli obiad nie przekroczy 500 kcal? I jak często mogę pozwolić sobie na drożdżówki lub pączki? Waga: 53; wzrost: 164; dieta: 1400-1500 kcal; siłownia: 3 x tyg., praca siedząca.
ponad rok temu

Witam!

Zakładam, że nie łyka Pani tabletek np. na ból gardła, tak jak drażetek smakowych, więc raczej nie powinny się one odbić na Pani sylwetce. Generalnie wszystko, co zawiera cukier, jest źródłem kilokalorii. Zazwyczaj kaloryczność tabletek podana jest na opakowaniu. Na rynku są także tabletki na bazie słodzików. Pora przyjmowania leków nie ma znaczenia. Jeśli zawierają cukier, zawierają też kcal, niezależnie od pory połknięcia.

Łyżeczka soku malinowego dodanego do herbaty od czasu do czasu nie powinna diametralnie zmienić Pani sylwetki. Jeśli jednak codziennie będzie Pani wypijała kilka herbat, w których połowę zawartości będzie stanowił sok (a raczej cukier zawarty w "soku", zwłaszcza kupnym), na pewno Pani przytyje. Proszę czytać etykiety.

Pani masa ciała i wzrost świadczą o tym, że nie powinna się Pani odchudzać, a 1400-1500 kcal dziennie to już dieta odchudzająca.

To, czy Pani przytyje, zależy od kaloryczności pozostałych posiłków, a nie tylko obiadu mieszczącego się w granicy 500 kcal. Jeśli w ciągu 24 godzin zostanie zachowany bilans energetyczny (zerowy), na pewno Pani nie przytyje. Drożdżówki, pączki i inne łakocie polecałabym jeść 1-2 razy w tygodniu w ramach któregoś z posiłku.

Pozdrawiam