Przeziębienie u dwuletniego dziecka

Witam, mój dwuletni synek był przeziębiony.Dostaliśmy od pediatry syrop, mucofluid (bo katar nie leciał, ale wszystko "stało" w zatokach), nasivin i xyzal (ten lek miałam dawać gdy syn będzie chorował i obserwować -zalecenie alergologa).Pytanie brzmi czy możliwe jest by mucofluid w ogóle nie zadziałał?(do tej pory jak podawałam, to się wszystko odblokowywało i z nosa leciało, mogłam oczyścić a teraz nie ma nic) czy może wpływ na to ma xyzal?pozdrawiam

Szanowna Pani
Dwuletnie dziecko nie może mieć jeszcze problemów z zatokami ponieważ duża większość z nich jest jeszcze zamknięta. Zwykły katar trwa ok10-14 dni i oprócz leków obkurczajacych śluzówkę nosa np nasivin - nie trzeba nic podawać. Xyzal jest lekiem przeciwalergicznym przeciwzapalnym nie wyleczy kataru w 2 dni zmniejsza stan zapalny najlepsze działanie widać po 2 tygodniach stosowania. Mucofluid stosuje sie tylko jeśli jest widoczna gęsta wydzielina w nosie .