Przeziębienie w ciąży

Jestem w 14 tygodniu ciąży. W 7 tygodniu ciąży przeziębiłam się i od tego momentu byłam już dwa razy przeziębiona. Leczyłam się paracetamolem, syropem **** i **** oraz domowymi sposobami. Nie miałam wysokiej temperatury, ogólnie czuję się dobrze jednak niepokoi mnie czasem lżejszy czasem mocniejszy kaszel odkrztuśny, którego wydzielina bywa jasnozielona, oraz bywa, że mój nas się robi pełny, jednak nie cieknie mi z nosa. Praktycznie od 6 tygodni go mam, jednak z różnym nasileniem.

Mieszkam w Irlandii Północnej i rozmawiałam z położną i ona powiedziała, że to nic takiego, jednak martwię się i zastanawiam, czy te objawy mogą zaszkodzić mojemu dziecku?
Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Sądząc z Pani opisu, infekcja wirusowa przeszła u Pani w bakteryjną. Stan ten należy leczyć antybiotykami. Istnieją preparaty bezpieczne w ciąży. Zakażenia dróg oddechowych mogą stanowić zagrożenie dla rozwijającego się dziecka, szczególnie jeśli przebiegają z wysoką gorączką (na szczęście tak nie jest w Pani przypadku). Radzę Pani udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zbada Panią i odpowiednio zaradzi, tak aby ostatecznie pozbyła się Pani infekcji.
Pozdrawiam serdecznie!