Przezroczysta sperma

Witam. Masturbuję się prawie codziennie od 13 roku życia. Moja sperma była w miarę kleista, gęsta i biała. Kilka dni temu przy masturbacji, sperma podczas wytrysku poleciała wysoko, ale jest przezroczysta (prawie nie ma białych miejsc). Zauważyłem także, że gdy się podniecam, z penisa leci mi przezroczysty płyn (nie masturbuję się jeszcze) jest go bardzo dużo. O czym może świadczyć tak nagła zmiana? Ma to wpływ na moją płodność, czy jestem chory? Mam 15 lat i trochę wstydzę się iść z tym do lekarza z rodzicem.
15 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

przezroczysty płyn, o którym Pan pisze, to wydzielina prostaty, która może pojawiać się w różnej ilości u różnych osób w chwili podniecenia. Ma zapewniać (wraz z podobną wydzieliną z pochwy) odpowiednie nawilżenie w czasie stosunku. U niektórych osób nie ma jej wcale.

Jeżeli chodzi o przezroczystą spermę. Może być tak, że jeżeli tego dnia już się Pan masturbował, to jakość spermy może być osłabiona, a w jej składzie było mało plemników. Zazwyczaj jest to pojedyncze zdarzenie, bez wpływu na płodność. Jeżeli jednak miałby Pan tak przy każdym stosunku/masturbacji przez dłuższy okres czasu, dobrze byłoby udać się do urologa.