Przezroczysta wydzielina z sutka a ciąża

Przez około 4 lata zażywałam tabletki anty. Od 1 października odstawiłam je, a tydzień temu uprawiałam sex bez zabezpieczenia. Zrobiłam wczoraj test ciążowy i wyszedł negatywnie. Czy mogę być w ciąży? Dodam, że z piersi (sutków) leci mi coś podobnego do wody. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Stosunek odbyty po zaprzestaniu przyjmowania tabletek może doprowadzić do zapłodnienia. Powinna Pani wykonać test ciążowy w trzy tygodnie po współżyciu, tak by dał wiarygodny wynik. W tydzień po stosunku jest zbyt wcześnie, aby test wykrył ciążę. Wydzielina z piersi może wskazywać na zaburzenia hormonalne, które mogły być maskowane przez przyjmowane tabletki antykoncepcyjne (hiperprolaktynemia). Powinna się Pani udać do lekarza ginekologa, aby ustalić przyczynę powstawania wydzieliny.

Pozdrawiam serdecznie!