Przezroczysty płyn z sutka - co może oznaczać ta wydzielina?

Witam,

Parę dni temu gdy nacisnęłam sobie prawy sutek - wyleciała z niego przezroczysta wydzielina. Zdarzyło się to tylko raz i co prawda wydzieliny było mało. Wszystkie badania mam w porządku nie licząc, że lekarz wykrył u mnie niepłodność. Co więc może oznaczać ta wydzielina?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli był to pojedynczy epizod, to trudno wdrażać jakąkolwiek diagnostykę. Być może nadmierne drażnienie brodawki było przyczyną pojawienia się wycieku. Proszę się obserwować, lecz nie stymulować nadmiernie brodawek. Gdyby sytuacja się powtórzyła, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Przyczyną surowiczego (wodnistego) wycieku z brodawki może być np. brodawczak piersi lub hiperprolaktynemia (zaburzenie hormonalne, które być może wywołuje także problemy z regularnością miesiączki).

Pozdrawiam serdecznie!