Przezroczysty śluz z pochwy i spóźniający się okres

Witam. Mam 18 lat i mam pewien problem. Spóźnia mi się okres. Co prawda zawsze miałam nieregularny okres i problemy z nim... mam kilka pytań.. 1. Czy skąpy śluz, przezroczysty to objaw nadchodzącego okresu? 2. Nigdy nie współżyłam. Z moim chłopakiem pozwalamy sobie tylko na pieszczoty. On zawsze w bokserkach i spodenkach. Czy możliwe jest zapłodnienie w ten sposób? Ja również zawsze mam bieliznę. Stresuję się tą sytuacją i właśnie tym tłumaczę sobie brak okresu.. Proszę o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wydzielanie się przezroczystego śluzu może zwiastować pojawienie się krwawienia. Stres jest jedną z przyczyn braku miesiączki. W opisany sposób zapłodnienie jest niemożliwe. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.