Przy jakiej wartości beta HCG widać ciążę w USG?
Witam.
Mam regularne 28 dniowe cykle miesiączkowe z okresem trwającym 4 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 22 kwietnia. W maju powinna się zacząć 20. Po kilku dniach braku krwawienia zrobiłam test, który wyszedł pozytywny. Z 25 na 26 i 26 na 27 maja w nocy pobolewał mnie brzuch jak przed miesiączką z odczuwalnym kłuciem po prawej stronie. Pokazały się też lekkie jasnobrązowe plamienia. 27 poszłam do lekarza. Lekarz w badaniu USG nie wykrył ciąży, ale mówił coś o "spulchnionej" macicy, oraz nadżerce. Sugerował podejrzenie ciąży pozamacicznej. Poprosił abym zrobiła HCG beta. Tak też zrobiłam, 28 poszłam na badanie.
Właśnie odebrałam wynik z 28maja : HCG beta Genadotrop.kosm. 2285,00 mIU/ml (0-3) . Wizytę mam dopiero 10 czerwca. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Który to tydzień i przy jakiej wysokości beta powinno być widać pęcherzyk ciążowy?
Dziękuję.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam! Czas trwania ciąży określamy na podstawie daty ostatniej miesiączki. Pani jest więc teraz w 6 tygodniu. Wynik badania stężenia beta HCG mieści się w normie dla tego okresu (normy te są zresztą bardzo szerokie). Pęcherzyk ciążowy pownien być możliwy do uwidocznienia przy stężeniu beta HCG ok. 1500 mIU/ml. Podejrzenie ciąży pozamacicznej wydaje się więc uzasadnione! Pozdrawiam.