Przybierania na wadze po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Ponad miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Midiana. Od tego czasu przytyłam już 4 kg, pomimo prowadzenia takiego samego trybu życia jak wcześniej. Cały czas czuje lekki ból podbrzusza, jakbym miała dostać miesiączkę i co najważniejsze nie dostałam miesiączki. Oczywiście wykonałam test i ciąża jest wykluczona. Czy to może być przyczyna odstawiane tabletek?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Sugeruję ponowne wykonie testu ciążowego, ponieważ objawy, które Pani podaje pasują do tego rozpoznania. Konsultacja ginekologiczna jest również wskazana w celu wykluczenia zmian chorobowych w obrębie układu rozrodczego.