Przybieranie na wadze niemowlaka
Witam, mój syn urodził się w 25tc, teraz ma już 6 m-cy, wiek korygowany 2,5m-ca. Z racji tego, że prawidłowo przybiera na wadze pediatra z oddziału niemowlęcego zaleciła nam rozszerzanie diety. Syn przeszedł z mm HA1 na mm zwykłe 1 i zdarza się, że ulewa po karmieniu. Ulewanie towarzyszy mu od zawsze. Stąd moje pytanie czy mogłabym zacząć rozszerzanie diety poprzez wprowadzenie bezsmakowego kleiku ryżowego, aby zagęścić mleczko syna?

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
U zdrowych niemowląt (prawidłowo przybierających na wadze), które nadmiernie ulewają, można zastosować mieszanki mleczne typu AR. Wprowadzenie pokarmów typu kleików u zdrowych dzieci powinno się rozpocząć po ukończeniu 4 mż.
Proszę się skonsultować z lekarzem pediatrą.
Pozdrawiam