Przybieranie na wadze po operacji bariatrycznej

Jestem po operacji bariatrycznej (2008 schudłam ok.30 kg ,Obecnie ważę ok. 100 kg, schudłam 30 kg, a na dzień dzisiejszy przytyłam 10 kg nie jestem pod opieką lekarza specjalisty , mogę teraz więcej zjeść. Chciałabym chudnąć a nie tyć! Pomóżcie.

Dzień dobry,

Pozostaje Pani udać się do dietetyka.
A przede wszystkim rozważyć konsultację u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty celem leczenia przyczyn Pani otyłości, a nie tylko postępowania objawowego poprzez wykonanie operacji.

Niestety operacja z pozoru wydaje się idealnym rozwiązaniem na zmniejszenie masy ciała, ale trzeba pamiętać, że po zabiegu trzeba konsekwentnie przestrzegać odpowiedniej diety i nie wracać do starych nawyków. Należy zjadać 4-5 mniejszych posiłków w ciągu dnia, o obniżonej kaloryczności. Swoją dietę należy oprzeć na pełnowartościowym białku (pochodzenia zwierzęcego), dobrej jakości tłuszczach (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany na zimno, ryby, olej kokosowy do smażenia), węglowodanach złożonych. Eliminujemy z diety cukry proste (słodycze, słodkie napoje, cukier, słodkie smakowe jogurty itd.). Regularne spożywanie posiłków niweluje napady głodu i chęć sięgania po przekąskę. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dietetyka, który przygotuje dla Pani odpowiednią terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444