Przybieranie na wadze po przyjmowaniu leku Oc-35

Od zawsze miałam problem z okresem, poszłam do ginekologa, przepisał mi OC-35 bo mam zespół policystycznych jajników, mam małe pęcherzyki wkoło jajników, z wyników hormonów tez na to wskazuje. Biorę tabletki już prawie rok, poprawy w nadmiernym owłosieniu nie widzę, za to zaczęłam tyć, a nie jem więcej, a nawet więcej uprawiam sportu. Przytyłam około 10 kg. Czy są inne leki na ta chorobę? Czy przez to że są źle dobrane tyje czy po prostu te leki takie są? Dziekuje z góry

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto ponownie skonsultować się ze swoim lekarzem, gdyż konieczna jest zmiana dotychczasowego leczenia.