Przybieranie na wadze u niemowlaka

Witam! Czy są powody do zmartwień, jeżeli 8-10 miesięczne dziecko przybiera na wadze około 200 gram miesięcznie przez okres już około 3 miesięcy? najniższa masa urodzeniowa 3715, data urodzenia 6.03.2014, obecna waga 8,500. Wzrost 73 cm.Do 9-go miesiąca była karmiona piersią, od dwóch tygodni wyłącznie mlekiem modyfikowanym. Nocna przerwa w karmieniu około 12 godzin. Karmiona zgodnie ze schematem żywienia niemowląt. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Małgorzata Panek

Dziecko powinno przybierać około 150g tygodniowo, co daje ok 600g miesięcznie. Między 9 a 12 miesiącem życia dziecko powinno potroić masę urodzeniową. Tak małe przyrosty wagi wymagają kontroli lekarza.
Proszę udać się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam