Przybranie na wadze a stosowanie leków przeciwdepresyjnych

witam mam pytanie od ok 1,5roku zaczełam strasznie przybierac na wadze zawsze miałam wage do 55kg teraz nagle waga sie zwiększa i przez te półtora roku przytyłam 15 kg czy mogą miec na to wpływ leki depresyjne takie jak asertin

Dzień dobry,

Prawdopodobnie tak.
Część pacjentów przybiera na wadze, a niektórzy chudną przy stosowaniu SSRI.
Pozostaje Pani zgłosić swojemu lekarzowi ten problem (zmiana leku ? dawki? odstawienie?); a przede wszystkim proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości, bądź zapytać o taką możliwość w poradni, w której się leczy (PZP).

Witam Panią,

bardzo prawdopodobne że leki przyczyniły się do wzrostu wagi. Nie mniej jednak proszę się zastanowic czy Pani dieta w ostatnim czasie nie uległa zmianie. Jeżeli stwierdzi Pani że popimo braku zmian w nawykach zywieniowych waga rośnie to proszę skonsultowac sprawę z lekarzem i poprosić o zmianę leków.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk