Przybranie na wadze i senność po stosowaniu Olanzapinum

Rok temu miałam epizod psychotyczny. Przez 10 miesięcy przyjmowałam olanzapinum. W tym czasie przytyłam ok. 15 kilogramów i zmagam się z nadmierną sennością. Po konsultacji z lekarzem 2 miesiące temu odstawiłam leki odstawiłam. Niestety pomimo, że minęły 2 miesiące od tego momentu senność nadal jest bardzo dużą, jak również nie zauważam żadnego spadku wagi pomimo diety. Co może być tego przyczyną?

Co do wagi - dużo łatwiej jest przytyć niż schudnąć. Potrzeba wiele czasu i sporo wysiłku. Nie tylko dieta, konieczny jest ruch, który może korzystnie wpłynąć na senność.