Przyczyna bólu piersi i sutków u 53-latki

OD TYGODNIA BARDZO BOLĄ MNIE SUTKI.MAM 53LATA I USUNIĘTĄ MACICĘ.NIGDY WCZEŚNIEJ NIE MIAŁAM AŻ TAK OBOLAŁYCH PIERSI-JAKA MOŻE BYĆ PRZYCZYNA?

Przyczyn bólu piersi jest bardzo wiele. Wg podręczników ból piersi najczęściej nie jest objawem choroby onkologicznej. Usunięcie macicy w przeszłości nie powinno mieć znaczenia w dolegliwościach. Jednak, ból którego nie było, a jest, i nie ma związku z np. rozpoczęciem terapii hormonalnej, wymaga sprawdzenia. Proponuję najpierw konsultację Pani lekarza prowadzącego, z badaniem piersi, ewentualnie badanie przez chirurga (oni mają największe doświadczenie w leczeniu patologi piersi) i ew dalsza diagnostyka.