Przyczyna pękania mostu adhezyjnego

Witam i proszę o pomoc. 7 m-cy temu usunęłam zęba (dolna mleczna 5tka). W miejscu brakującego zęba mam - most adhezyjny na włóknie szklanym. W ciągu ostatniego pół roku most 3x spękał przy jedzeniu kanapki. Uważam na to co jem i unikam twardych rzeczy. Dziąsło wokół mostu mam opuchnięte i od jakiegoś czasu pojawił się biały punkcik, może przetoka?W gabinecie za każdym razem most był naprawiany poprzez uzupełnienie górnej warstwy. Dlaczego most pęka?Czy to możliwe, że podstawa jest źle wykonana?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie nie widząc jak wykonany jest ten most.Przyczyn może być wiele - zbyt duża odległość między zębami stanowiącymi filary,zbyt cienki pasek włókna między filarami, uraz zgryzowy....... Proponuję kontakt z innym gabinetem. Pozdrawiam