Przyczyna zielonego zabarwienia stolca u 3-miesięcznego dziecka

Mam 3miesieczna coreczke karmie piersia jestem na diecie a mala robi zielone kupy podaje tez zelazo Co moze byc prztczena tych kup

Kolor stolca zależy od szybkości pasażu jelitowego i i związanego z tym rozkładu barwników zawartych w kale. Im jest on wolniejszy tym stolce ciemniejsze. Na kolor stolca mają wpływ także przyjmowane leki np. żelazo barwi na czarno. Jeśli ilość stolców jest większa i kolor zielony to przyczyn może być wiele. Od błędu dietetycznego matki (karmienie piersią), poprzez leki do infekcji.