Przyczyny bólu brzucha

Dzień dobry. Jestem po wycięciu woreczka i od jakichś dwóch lat mam bóle brzucha. Zaczęło się od bólu w miejscu po woreczku, potem w dole podbrzusza z prawej strony, a teraz też boli z lewej strony w okolicy pępka. Miałam gastroskopię, która wykazała przepuklinę wpustową i przewlekłe zapalenie żołądka. USG nic nie wykazuje. Badanie trzustki też nic. Badania dwukrotne kału na krew, pasożyty i cysty lamblii też nic nie wykazały. Mam częste wzdęcia i powiększoną prawą stronę brzucha. Ból nie jest zbyt silny, ale męczący, bo już dwa lata. Mam też bardzo częste parcie na pęcherz, zwłaszcza, gdy leżę,  budzi mnie to w nocy. Zacznie mnie bardzo boleć brzuch, a gdy oddam zazwyczaj niewielką ilość moczu, to ból minie. Brałam na to antybiotyk przez miesiąc, ale nic to nie pomogło. Często mam brzydkie gazy. Mam też kołatanie serca, przyspieszony puls. Ginekologicznie też czysto. Proszę o pomoc.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Przepuklina i przewlekłe zapalenie żołądka same w sobie mogą powodować opisane dolegliwości.
Dolegliwości, które Pani opisuje mogą wskazywać również na choroby zapalne jelit, polipowatość lub inne schorzenia z tej grupy.

Myślę, że warto byłoby pogłębić diagnostykę w kierunku chorób jelit i wykonać między innymi badanie krwi -CRP, jak i badanie endoskopowe jelit.

Objawy parcia na mocz mogą świadczyć o jakiejś strukturze, która może uciskać na pęcherz moczowy.

Jednak są to tylko moje przypuszczenia i bez badania nie mogę jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości.

Pozdrawiam!