Przyczyny bólu dolnej szczęki

Witam, co może być przczyną bólu nie mocnego, ale dość uciążliwego dolnej szczęki, tak jakby dolnych zębów? Dendysta stwierdził, że zęby są zdrowe. Kiedyś bolał mnie ząb po lewo, (chyba ząb), przestał, za jakiś czas po prawo - przestał, za miesiąc ta sama sytuacja, a teraz boli cała dolna szczęka, czują tak jakby jej "ciężkość. " Czasem nie obędzie się bez leków przeciwbólowych. Czy istnieje coś takiego jak nerwobóle zębów, szczęki, jakiegoś nerwu trójdzielnego?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Na podstawie samego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić co tak naprawdę się stało. Dolegliwości mogą być spowodowane wyrastaniem ósemek, mogło dojść do zapalenia w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Często dyskomfort jest znakiem zapalnych, zakaźnych i autoimmunologicznych procesów toczących się w tym obszarze, w tym wynikających z zaburzenia ustawienia szczęk, przemieszczenia lub złamania kostnego, zapalenia kości i stawów (wspomniane wyżej), zapaleń kości i szpiku (infekcja kości) , martwicę kości a także reumatoidalnego zapalenia stawów, zapalenia zatok, zgrzytania zębami. Musi się Pani/Pan udać do dentysty, zrobić pantomogram.

Witam!
Przyczyn opisywanych objawów może być wiele - od banalnych po bardzo poważne. Opis nie wskazuje na objawy nerwobólu jakiegokolwiek, lecz należałoby przeprowadzić wnikliwe badanie aby ustalić przyczynę dolegliwości.
Proponuję wizytę u chirurga stomatologicznego. Lekarz przeprowadzi badania kliniczne i ewentualnie wskaże właściwe badania dodatkowe. Pozdrawiam!
lek.stom. Konstanty Sławecki