Przyczyny braku miesiączki u 14-latki

Witam. Mam 14 lat i ostatnią miesiączkę miałam gdzieś około stycznia, a dziś jest lipiec. Dlaczego jej jeszcze nie mam? Co może być tego powodem?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skoro masz 14 lat, to najpewniej zaczęłaś miesiączkować dopiero niedawno. W pierwszych latach od menarche (pierwszej w życiu miesiączki) krwawienia są zwykle nieregularne. Nie ma powodów do niepokoju, jeśli nie współżyjesz i nie ma możliwości zajścia w ciążę. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, to koniecznie przeprowadź test ciążowy.

Pozdrawiam!