Przyczyny lęku przed wiszącymi przedmiotami u dziecka

Lęk przed wiszącym przedmiotami u dziecka. Jakie są przyczny
ponad rok temu

Witam,
W jakim wieku jest dziecko? W jakich konkretnie sytuacjach przejawia
się ten lęk? Kiedy się pojawił? Pytanie jest zbyt ogólne, by można się
do niego odnieść.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
pytanie (choć lakoniczne) jest bardzo ciekawe. Domyślam się, że boi się Pani (lub Pan), że dziecku stanie się krzywda, gdyż wiszą nad nim jakieś przedmioty, o których
(racjonalnie myśląc) wiadomo, że nie są zagrażające jego bezpieczeństwu. Takie uczucia przeważnie wskazują na zaburzenia obsesyjno- kompulsywne, natręctwa. Osoba, która doznaje tych męczących uczuć na ogół ma problemy lękowe i trzeba by dociec źródła tych lęków. Aby szerzej odpowiedzieć musiałabym mieć więcej informacji ale i tak przydałaby się terapia i pomoc psychologa. Pozdrawiam. Krystyna Weigl-Albert