Przyczyny mocnego krwawienia z nosa

Witam. Problem dotyczy mojej narzeczonej. Dosyć często, powiedzmy raz na 2 tyg leci jej krew z nosa. Ostatnio częściej (4 razy w ciągu 2dni). Krew dosłownie tryska z nosa. Obraz jak po jakiejś rzeźi, mnostwo krwi. Jej tata opowiadał, że kiedyś wystarczyło że mocniej przycisnal nos i juz mu krew leciała. Moje pytanie brzmi: czy jest się czym martwić(bo teraz tak wlaśnie to z mojej strony wygląda) czy to normalna, genetyczna dolegliwość, szczególnie przy dużym zmęczeniu.Do jakiego lek się udać? Dz

Małgorzata Panek

Może być to związane z zaburzeniami krzepnięcia lub wadą budowy naczyń krwionośnych. Wskazana byłaby konsultacja laryngologiczna. Powinna udać się do lekarza rodzinnego, który może wykluczyć zaburzenia krzepnięcia i skierować do laryngologa.
Pozdrawiam