Przyczyny nabrzmiałych piersi i częstych zawrotów głowy

Witam! Mam na imię Patrycja i mam 22 lata. Chciałabym się dowiedzieć, czy jestem w ciąży! Nie mam mdłości, ostatnią miesiączkę miałam 2 tygodnie temu, ale czesto oddaję mocz i mam bóle w podbrzuszu, a także nabrzmiałą prawą pierś i częste zawroty głowy. Co może być przyczyną tych dolegliwości? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję bardzo.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli miesiączka miała taką, jak zwykle długość trwania i obfitość, to prawie niemożliwe, by była Pani w ciąży. Ból w podbrzuszu i częstomocz mogą być spowodowane zapaleniem pęcherza moczowego - powinna Pani udać się do lekarza rodzinnego i wykonać badanie moczu. Lekarz ten pomoże też, na podstawie wywiadu i badania, ustalić przyczynę obrzęku piersi (czy na pewno dotyczy to tylko jednej piersi?) oraz zawrotów głowy. Te drugie mogą być objawem bardzo wielu stanów, np. nieprawidłowego ciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń hormonalnych, zaburzeń rytmu serca i wielu, wielu innych.

Pozdrawiam serdecznie!