Przyczyny nadmiernej potliwości

Witam. W moim przypadku występuja oblewy potu występujące w całym rytmie dnia czy to wieczór czy rano. Robiłam podstawowe badania - wszystko jest okiii następnie byłam u endokrynologa jego badania też wyszły ok. potem udałam sie do ginekologa bo jedyne leki które przyjmuje to novonette tabletki antykoncepcyjne - przestałam ich używać by zobaczyc czy to od nich te objawy - nie na dzien dzisiejszy ich nie biore i jest ta sama sytuacja - oblewy potu. nawet jak chodzę w kródkim rękawku

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nadmierna potliwość może wynikać między innymi z przyczyn kardiologicznych, pojawia się w przebiegu chorób hematologicznych czy przewlekłych zakażeń. Warto wykonać badania kontrolne pod tym kątem.