Przyczyny pojawiania się pęcherzyków na skórze

Od jakiegoś czasu (z przerwami od 2-3 lat) na mojej skórze pojawiają się bąble, pęcherzyki, lekko zaczerwienione. Są wrażliwe na dotyk, dość bolesne. Przez kilka, kilkanaście dni tylko są, a później albo zmieniają się w otwartą ranę, albo stopniowo znikają. Pojawiają się w okresach, gdy na zewnątrz są ujemne temperatury, albo takie jak teraz - bardzo wysokie. Czego mogą być objawem, skutkiem...?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do dermatologa. Niestety nie mogę dokładnie określić możliwej przyczyny bez dodatkowych informacji badań.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl