Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Witam ja mam pytanie czy da się odróżnić tzw. "druga broda" od tego czy to jest genetycznie lub po prostu znajduje się tam tkanka tłuszczowa?Dodam,że mama jak i tato mają tą "drugą brodę" ale wydaje mi się,że mimo tego,że oni mają to czy ja muszę to mieć też? Czy może tak być,że to tylko tkanka tłuszczowa,a nie genetycznie ?Dodam,że mój wzrost i waga to 171cm i waga waha się między 70,5-72,5(to już w zależności ile zjem w dniu)

Witam serdecznie, najczęściej podwójny podbródek, jak Pan to nazwał " druga broda " to problem gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym miejscu. Oczywiście, że jeśli rodzice posiadają tzw. " drugą brodę", może ona również wystąpić u Pana, z tym, że nie mówiłabym tutaj o genach. Być może dieta rodziców jest źle zbilansowana i spożywają oni nieodpowiednią ilość kcal w stosunku do zapotrzebowania w związku z czym mogą tyć i wówczas pojawia się podwójny podbrudek. Dieta w dzieciństwie odgrywa ważną rolę, dzieci jedzą to co otrzymują od rodziców, jeśli taka dieta jest źle zbilansowana czy zbyt kaloryczna to może to skutkować w przyszłości. W takim wypadu proponuję oprócz zastosowania diety, ćwiczyć regularnie i być aktywnym.