Przyczyny pulsowania i drgania oczu

Witam, od jakiegoś czasu często czuję pulsowanie w prawym oku oraz drganie powieki. Jest to dosyć nieprzyjemne uczucie jak się domyślam związane z ciśnieniem. Jaka może być przyczyna? Czy to jedynie trik, na który nie ma lekarstwa? A może jest to spowodowane stresem, zdenerwowaniem lub może są inne przyczyny takich objawów? Czy powinnam wykonać badania? Jeżeli tak, to jakie? Pulsowanie i drganie powieki jest dość denerwujące, szczególnie gdy jestem wśród ludzi. Mam wówczas wrażenie, że każdy to widzi, jednak jak podchodzę do lustra i oglądam twarz, to tak jakby nie było to widoczne. Jednak wyraźnie czuję ten objaw. Proszę o pomoc, bo nie wiem co mi dolega.

Witam. Myślę że jest mało prawdopodobne aby miało to związek z ciśnieniem raczej ze wzrostem pobudliwości mięśnia okrężnego oczu. Proponuję Dobry Magnez i powinno ustapić po kilku dniach. Pozdr. Barnyk.