Przyczyny raka żołądka

Teść umarł na raka żołądka nie prowadził przez całe swoje życie odpowiedniej i racjonalnej diety ( alkohol, papierosy i tłuste jedzenie no i stres ...) -ale były mąż i jego znajomi obwiniają mnie, że umarł na raka z mojej winy.. Proszę o odpowiedź... Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością choroba nowotworowa w tym przypadku nie jest Pani winą. Wspomniane czynnik predysponują do rozwoju raka.