Przyczyny skąpego okresu

Witam ! od 2 miesięcy mam strasznie skąpy okres, w poprzednim miesiącu towarzyszyły mi wszystkie objawy jak przed okresem tylko strasznie bolał mnie brzuch W tym natomiast nie było żadnych objawów i jedna podpaska starcza mi na jeden cały dzień. Od zawsze mam krótkie okresy 3-4 dni, lecz nigdy nie były takie skąpe a moje cykle są co 26-32 dni. Chciałam się zapytać co może być przyczyną właśnie tych skąpych miesiączek ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.