Przyczyny ucisku po lewej stronie klatki piersiowej

Witam, mam problem. Mianowicie od kilku dni odczuwa ucisk po lewej stronie klatki piersiowej (w górnej części, blisko barku), a czasami pod mostkiem. Byłem z tymi objawami u lekarza, miałem robione EKG, badanie krwi, USG brzucha, mierzone ciśnienie (mniej więcej 130/65) i wszystkie wyniki wyszły dobrze. Dostałem wypis ze szpitala (byłem 2 dni), ale dolegliwości nie przeszły. Dodam od razu, że nie nic mnie nie boli. Czym to może być spowodowane? Pozdrawiam.

Witam. Jeżeli wykluczone zostały somatyczne przyczyny dolegliwości należy zastanowić się czy ból nie ma podłoża psychogennego. Tego typu dolegliwości często świadczą o istnieniu tzw. nerwobólu nasilającego się w sytuacjach stresogennych.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Biorąc pod uwagę fakt poprawnych wyników dotychczas wykonanych badań sugeruje wykonać gastroskopię oraz wykonać badanie oceniające trzustke. Mam na myśli oznaczenie enzymów.