Przyczyny wychudzenia u 12-letniego chłopca

Witam. Mój 12letni syn nic nie przybiera na wadze od dawna. Waży 27kg przy wzroście 145cm. Je bardzo wybiórczo, tylko w samotności. Nie chce jeść warzyw , owoców. Wyniki krwi prawidłowe, tylko lekko niedobór wit.d3 i żelaza.Podajemy suplementy. Podwyższone tsh.Endokrynolog powiedział, że nic nie moze stwierdzić trzeba wykluczyć celiakie. Jaka może być jeszcze przyczyna takiego wychudzenia? I jakie jeszcze zrobić wyniki?

Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Dobrym pomysłem byłaby analiza jadłospisu syna, być może spożywa zbyt małą ilość energii i składników odżywczych.

Skoro endokrynolog nic nie stwierdza, nadczynność tarczycy można wykluczyć i faktycznie wykluczyć występowanie celiakii.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
http://www.swiatodzywiania.pl

Dzień dobry,

przyczyną niedowagi syna najprawdopodbniej jest fakt, iż syn niewiele je. Konieczna jest wizyta u psychologa w tej sprawie - może okazać się, że "przepracowuje" jakieś problemy w ten sposób, alarmujące jest to, że jada w samotności.