Przyczyny wysokiego poziomu alat

witam, okazuje się, że mój syn 16 letni ma wynik Alat 57, nie pije, nie pali, żadnych używek, w ogóle ciągle siedzi ze mną w domu,niestety często się przeziębia , w zasadzie co miesiąc, skąd taki wynik, czy może to być po lekach, często go boli głowa , bardzo często, co teraz robić, przestraszyliśmy się, bo wynik jest za wysoki, Alat norma jest do 45 a u niego 57, proszę o pomoc co robić dalej , pozdrawiam serdecznie Wiola.

Milena Lubowicz

Wartość ALAT nie jest dużo powiększona, ale rzeczywiście to niepokojące u tak młodej osoby. Być może przyczyną jest zbyt częste stosowanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Myślę, że warto wykonać usg jamy brzusznej oraz rozszerzyć badania laboratoryjne, dlatego polecam udać się do pediatry.
Pozdrawiam