Przyczyny zatrzymania miesiączki inne niż ciąża

Witam serdecznie, jestem w 40 dc, przeważnie wynoszą one u mnie 34-37 dni. 37 dc wystąpiło u mnie delikatne plamienie (które pojawiało sie już wcześniej), tego dnia również wykonałam test ciążowy - negatywny. Jednak nie był on robiony z pierwszego moczu, tylko do południa. Czy zatrzymanie miesiączki może być spowodowane czymś innym niż ciążą? np. zaburzeniami hormonalnymi? (plamienia przed miesiączką, wypadanie włosów).

Konieczne będzie USG i wizyta u ginekologa, który pewnie zleci dodatkowo badania hormonalne.