Przygnębienie i myśli samobójcze u 19-latki

Co ze mną jest? Nie chce wychodzić mi się z domu jestem ciągle przygnębiony choć udaję przed wszystkimi że wszystko jest ze mną w porządku. Miewam myśli samobójcze ale (raczej) nie potrafił bym odebrać sobie życia i unieszczęśliwić moich bliskich. Nie wiem co mam ze sobą zrobić. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi jestem chyba bardzo nieśmiały chociaż w duchu ciągle czuję że jestem inny (co jeszcze bardziej mnie przygnębia). Ciągle porównuje się z moim wykreowanym w głowie "ja idealnym". Pomocy!

Dzień dobry.

Nie wdając się w szczegóły sugerowałbym konsultację psychologiczną oraz podjęcie terapii, podczas której będzie mógł Pan przyjrzeć się sobie i swojemu "ja idealnemu".

Pozdrawiam.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, myślę, że opisane przez Pana objawy wskazują na konieczność rozmowy ze specjalista. Terapia pozwoliłaby odpowiedzieć na Pana pytania i poprawić jakość życia.
Pozdrawiam
M.Prus