Przygniatanie jednego palca drugim u stopy

Mam problem z czwartym palcem u prawej stopy. Podczas chodzenia część opuszki palca jest przygniatana palcem środkowym (od kilku lat w tym miejscu opuszka palca jest stwardniała). Podczas długotrwałego chodzenia jest to bardzo uciążliwe, jak i bolesne (mniej więcej od tygodnia). Usuwanie tego nożyczkami nie pomaga. co powinnam zrobić, aby pozbyć się tego problemu?

Można jak najbardziej operacyjnie to skorygować, ale warto zastosowac wkłądki korygujące. I proszę pamiętac aby nie nosić ciasnego obuwia..Narośl stwardniałą można usunąć u chirurga lub kosmetyczki zajmującej się pedicurem leczniczym <podolog>.