Przygotowania do szpitalnego zabiegu stomatologicznego przy migotaniu przedsionków

Jak mam się przygotować do szpitalnego zabiegu stomatologicznego przy migotaniu przedsionków i moim INR= 2,6 ? Czy wystarczy zamienić Warfin 5mg na inny lek (np. Acenocumaro) czy odstawić to lekarstwo całkowicie. Ale co zastosować zamiennie i ile dni przed zabiegiem. Czy Clexane 40 mg/0,4 ml można wystarczająco zastosować. Zasyłam pozdrowienia. Edmund

Witam,
Prosze samodzielnie nie odstawiać leków. Odstawienie lekow lub zmiana ich samodzielnie moze mieć poważne, niebezpieczne skutki zdrowotne. Prosze skonsultować sie z lekarzem dentysta na temat koniecznosci zmiany lekow, jesli dentysta zaleci zmiane lekow to prosze sie skonsultowac z lekarzem prowadzącym terapie przeciwkrzepliwa-kardiologiem, aby przygotowal Pana do zabiegu.

INR na tym poziomie wyklucza usuwanie zębów i skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego.O możliwości odstawienia lub zmiany Warfinu na Clexane lub Fraxiparine oraz o dawce leku zamiennego decyduje prowadzący kardiolog. Leczenie zachowawcze zębów nie wymaga zmian w leczeniu. Pozdrawiam