Carident a przygryzanie ust na tle nerwowym

Witam, mam pytanie dotyczące przygryzania ust i skuteczności maści Carident. Od kilku lat (na tle nerwowym) gryzę usta od wewnątrz, aczkolwiek głównie od zewnątrz. Na ten moment robię to już bezwiednie. Próbowałam wielu rzeczy, smarowałam maściami typu Alantan by chwilę odpoczęły i się zagoiły, jednak to nie pomaga. Ostatnio wyczytałam, że istnieje maść Carident, która powinna pomóc. Carident to maść dostępna na receptę, więc może faktycznie jest skuteczna. Wolę jednak upewnić się i uzyskać poradę specjalisty. Czy maść Carident faktycznie powinna załatwić sprawę pomóc na problem przygryzania ust czy może są jakieś inne metody, które byłyby lepsze? I przy okazji chciałabym dopytać czy maść Carident może powodować jakieś niepożądane skutki uboczne. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Maść ta może pomóc w wygojeniu się i regeneracji nabłonka na wargach. Warto jednak przypomnieć iż nie pomoże ona na bezwiednie wykonywany odruch.