Przyjęcie 2. tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko zapłodnienia

Witam, od ponad roku stosuję tabletki Novynette. Dzisiaj zorientowałam się, że biorę tabletkę niedzielną, ale nie jestem w stanie powiedzieć, którego dnia pominęłam tabletkę- był to albo piątek (12 dzień od początku blistra) lub niedziela (14 dzień). W piątek doszło do stosunku płciowego. Dzisiaj wzięłam równocześnie tabletkę niedzielną i poniedziałkową. Czy jest duże ryzyko, że w ten piątek doszło do zapłodnienia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego jednoznacznie potwierdzić. Proszę nie wykonywać przerwy pomiędzy opakowaniami.