Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych a dalsze postępowanie

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne od 2,5 roku. W poniedziałek wzięłam 2 tabletki zamiast 1, dlatego dziś, we wtorek, mi zabrakło 1 tabletki. Ostatnią tabletkę z blistra powinnam wziąć za tydzien, we wtorek. Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do paniki. Proszę przyjmować tabletki dalej zgodnie z zaleceniami ( 1 na dzień) . Cykl ten skończy się po prostu o jeden dzień dłużej i jeden dzień wcześniej rozpocznie się przerwa.